לימודים-וקריירה

לא מעט אנשים מוצאים את שוק ההון מושך במיוחד, וזה לא מפתיע כמובן. ההשקעות האפשריות בשוק ההון יכולות להיות מניבות מאד, ומדובר על תחום שנחשב רווחי למדי בישראל, גם אם בשוק המקומי הוא קטן יחסית. המשכורות בשוק נחשבות גבוהות ונדיבות למדי, וזה גם שוק פתוח יחסית מבחינת האוכלוסיה – הוא מתאים גם לאנשים שמתחילים בקריירה שניה בגיל 40, לאנשים שצריכים יותר לעבוד מהבית, וכיו"ב. השאלה היא בכל זאת – איך בכלל מתחילים? לפני שתעשו כמה צעדים נמהרים, כדאי שתקראו את הטיפים שלנו להתחלה בנושא.

אז מה כדאי לעשות בהתחלה

קודם כל, לא כדאי להתחיל לפני שנרשמת אל לימודי שוק הון במסגרת מסודרת ומוכרת. מהי החשיבות של לימודי שוק הון ? פשוט מאד: אלו הם הלימודים שנותנים לכם את כל המסגרת הבסיסית ביותר לעולם הזה. אפילו אם יש לכם ידע קודם בכלכלה (ובוודאי אם אין לכם ידע קודם כזה), אתם עדיין תקבלו במסגרת הלימודים הזו את כל הכלים הנחוצים – כולל הבנת תהליכים כמו ניתוח טכני, טריידר, נדל"ן, מט"ח, אופציות, ועוד תחומים נוספים הקשורים לשוק ההון. הלימודים מציעים לא רק מסגרת תיאורטית אלא גם התנסות משית לכל דבר ועניין אעם אנשים מנוסים במיוחד – ומכאן החשיבות שלה.

במקביל אנו מציעים לכם לבדוק תוך כדי לימודי שוק הון גם את האפשרות להתחיל להתמחות כסטאז'רים במקומו שונים. יש לא מעט בתי השקעות שמוכנים לקבל אנשים עוד לפני שהם מסיימים את הלימודים, גם אם במשרות זוטרות יחסית. ההתחלה הזו תאפשר לכם מקפצה בעתיד. אפשר שברגע שתסיימו את הלימודים תוכלו לקבל משרה טובה יותר – או פשוט לעבור לבית השקעות אחר, אחרי שכבר צברתם לא מעט ניסיון בתקופת הלימודים שלכם.

מבחינת הקידום, כדאי להתאזר בסבלנות, אם כי הוא בהחלט יכול לבוא. היכן אפשר להתקדם יותר? זה מאד תלוי. אם בבתי ההשקעות הקטנים יהיו מרוצים מכם, הזמן לקידום יכול להיות קצר יותר, ולעתים מדובר על שנה בלבד. מהצד השני, שם התחלופה גם גבוהה מאד ולכן בבתי ההשקעות הגדולים יש קידום שיותר מובטח – אבל אז צריך לחכות תקופות ארוכות יותר של 3-4 שנים לפחות עד שהקידום המיוחל מגיע.

להוכיח את עצמכם בכל מקום

אל תשכחו כי בכל מקרה, אתם צריכים תמיד להצטיין בעבודה שלכם בשוק ההון – בין אם אתם פונים למגזר הציבורי, לבנקים, לבתי השקעות פרטיים, וכיו"ב. אתם צריכים להראות לא מעט רצינות, ולספק שירות מצוין עבור הלקוחות שלכם. הפגינו את הרצינות הזו עוד בשלבי הראשונים בזמן שתאם בלימודים של שוק ההון. הקורסים השונים שאתם לוקחים הם לא רק קורסי חובה תיאורטיים – אם תפגינו בהם רצינות, אפשר שתרשימו את המרצים השונים, ובשוק ההון הישראלי – ורושם הוא דבר חשוב מאד.

חושבים על קריירה בשוק ההון כמה טיפים בשבילך לפני שתתחיל

לא מעט אנשים מוצאים את שוק ההון אטרקטיבי במיוחד, וזה לא מפתיע כמובן. ההשקעות האפשריות בשוק ההון יכולות להיות רווחיות מאוד, וזה תחום שנחשב לרווחי למדי בישראל, גם אם הוא קטן יחסית בשוק המקומי. המשכורות בשוק נחשבות די גבוהות ונדיבות, וזה גם שוק יחסית פתוח מבחינת האוכלוסייה – מתאים גם לאנשים שמתחילים קריירה […]