רישוי עסקים - צריך לדעת

החלטתם שאתם רוצים להקים עסק? מעוניינים לעשות את זה בצורה כמה שיותר מסודרת ונכונה? אם כך, אתם צודקים כי הניסיון מוכיח שבדרך כלל בעלי עסקים שמנסים לעשות ״קיצורי דרך״ בסופו של דבר משלמים על כך יותר. אחד מהדברים שחשוב לדעת זה שבישראל ישנו חוק של רישוי עסקים, מה שאומר שישנה קבוצת עסקים שחייבת ברישוי מסודר. עם זאת, לא מדובר על עניין פשוט וכל האחריות מוטלת על בעל העסק או על האדם שרוצה להקים ולפתוח עסק. לכן חשוב להבין שצריך לעשות בירורים לרוב ואין שום סיבה לקחת סיכונים מיותרים בנושא.

מה חשוב לקחת בחשבון בנושא של רישוי עסקים?

רישוי של עסקים הרבה פעמים יכול לדרוש מאיתנו, בעלי העסקים, לעמוד בסטנדרטים של גורמים כמו:

שירותי הכבאות

המשרד לאיכות הסביבה

משרד הבריאות

מחלקת ההנדסה

משרד התמ״מ ועוד

במילים אחרות: כדי שנוכל לקבל את האישורים הדרושים לנו אנחנו צריכים לפנות אל הרשויות המקומיות ולפני הכול להבין על מה מדובר. אם זה נשמע לכם מורכב מידי ואם אתם לא יודעים מאיפה להתחיל להתמודד עם הרישוי של העסק שלכם, כדאי שתדעו שאתם לא לבד. יש היום לא מעט חברות שכל התפקיד שלהן הוא להקשיב לכם, להבין איזה סוג של עסק אתם רוצים להקים ולסייע לכם בדרך. ממש כפי שאתם חייבים לפתוח תיקים במס הכנסה ובמע״מ, כך אתם חייבים גם לדאוג לרישוי חוקי לעסק.

לאיזו חברה מקצועית כדאי לפנות?

כדי להשיג רישוי עסקים צריך לפנות אל חברה מקצועית שמגיעה עם הרבה וותק, ניסיון והבנה. משמעות הדברים היא ששווה לכם לעשות כמה בדיקות לפני שאתם מפקידים את המשימה בידי חברה שמעולם לא שמעתם את השם שלה. הפתרון הטוב ביותר יהיה לבדוק מה הקולגות שלכם עשו ולאיזה חברה מקצועית מהתחום הם פנו, כי כאמור ״אין חכם כבעל ניסיון״. רישוי של עסקים צריך להתבצע בצורה חוקית, נכונה ומקצועית ואתם חייבים את המומחים לידכם. לנסות לחסוך כסף על ידי כך שתיפנו אל חברה חובבנית זה משהו שעלול להיות בעייתי בעתיד ולכן עדיף תמיד לבחור את הטובים ביותר בתחום.

ייעוץ משפטי לעסקים

על פי רוב, עורך דין פלילי בירושלים הנותן שירותים לעסקים הינו עורך דין בעל ניסיון ומומחיות בהונאה, הלבנת הון ומשפט פלילי הקשור לעניינים פיננסיים ופיננסיים. כיום, בעלי עסקים רבים מוצאים עצמם מסובכים בתיקים פליליים הנוגעים לפשעי הון שונים, בין אם באשמתם ובין אם לאו, וכל אחד מהם חייב להיות מלווה בעורך דין מקצועי בתחום […]