ציוד לאופנועים

ציוד לאופנועים הינו חלק בלתי נפרד מצרכיו של רוכב האופנוע. חלק מהציודים הללו יתרמו לבטיחותו, לנוחותו, למיגונו ויתרמו לרכיבה מהנה יותר. כאשר רוכב האופנוע מוגן באמצעים המתאימים לרכיבה, הסבירות להישרדותו בעת תאונה גבוהה יותר. רוכב אופנוע עלול למצוא עצמו במצבים המהווים סיכון כדוגמת, כביש לקוי ופגום, מזג אויר דרסטי ופקקי תנועה וכו'. פרמטרים אלו עשויים להקשות את ניידותו ויציבותו של הרוכב ובכך להעלות את הסיכון להיפצעותו.

אנשים רבים רואים ברכיבה על אופנוע כחוויה עילאית. ישנם רוכבים אשר משתמשים באופנועים לשם ניידות וכתחליף לרכב וישנם המשתמשים באופנועים לשם רכיבת שטח, תחרויות, וכתחביב. על מנת להקטין את הסיכויים לפציעה ו/או חלילה מוות ועל מנת להגן על האופנוע ותקינותו, יש להשתמש בציוד לאופנועים מיוחד. בקטגוריית ציוד לאופנועים ניתן למצוא את הציוד המיועד לאופנועים שלהלן:

ביגוד מיוחד וממוגן – בתחום זה ניתן למצוא סרבלים המגנים על הגוף מכף רגל ועד ראש, מכנסיים מרופדות ו/או מעור הנחשב לחזק יותר מבדים אחרים, מעילים שונים הבאים להגן מפני רוח, גשם ואיתני טבע קשים, כפפות מיוחדות המקלות על האחיזה של כידון האופנוע וגם מגינות על כפות הידיים מפני מזג אויר קשה, מגני כף רגל מפני גשם הבאים למנוע חדירתם של מים לנעליו של הרוכב;

קסדות – ניתן למצוא קסדות בגדלים, צבעים סוגים וחומרים שונים. יש לשים דגש מיוחד על סוג הקסדה שבוחרים, מאחר והיא אחד מאביזרי ציוד לאופנועים החשוב ביותר. היא עשויה לבלום ולמנוע פגיעת ראש חזקה במקרה של תאונה. לכן, מומלץ לא לחסוך כסף באביזר זה, ולרכוש את הקסדה הטובה והחזקה ביותר אבל בד בבד נוחה לרוכב, ואשר רמת עמידותה בפני מפגעים שונים בראש, גבוהה ביותר.

כיסויים לאופנועים – כיסויים אלו מגנים על האופנועים מפני התחממות מהשמש והתרטבות מהגשם.

משקפי שמש – מומלץ להשתמש במשקפי שמש מיוחדים המסננים את קרני השמש ומאפשרים זווית ראיה רחבה יותר לרוכב.

דיבוריות – קיימות דיבוריות ואוזניות סינגולאריות, המקלות על קיום שיחות בטלפון הנייד של רוכב האופנוע בזמן נסיעתו.

מסיכות נגד אבק – הלה מסננות את האבק ומאפשרות לרוכב האופנוע לנשום כראו